مقالات

سنگ تراورتن عباس آباد و ویژگی های آن

15754451652020620122054 e1642509707303

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از بهترین انواع سنگ ها می باشد. این سنگ از نظر وجود معدن و اندازه آن در ایران نسبتا متداول است و در رنگ ها و طرح های متنوعی دیده می شود. شایان ذکر است تراورتن به دلیل جهت برش در دو نوع اصلی موج دار و غیر موج دار موجود می باشد.

سنگ تراورتن عباس آباد در سال های اخیر با توجه به مزایایی که دارد یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در ساختمان در قسمت های مختلف از جمله نما و دیوارهای ساختمان می باشد.

زمینه سفید و کرم این برند، سنگ تراورتن عباس آباد را به یکی از پرطرفدارترین رنگ های ساختمانی برای استفاده در ساختمان تبدیل کرده است. بیشتر به رنگ سفید شناخته می شود، اما بیش از 60 درصد انواع آن خامه ای است. در این قسمت انواع سنگ تراورتن عباس آباد را بر اساس نوع برش، رنگ و درجه طبقه بندی کرده ایم.

همانطور که در بند اول گفته شد تولید اصلی این سنگ کرم،خامه ای رنگ است اما تقاضا برای سنگ تراورتن سفید عباس آباد بسیار زیاد است.

خواص تعیین کننده قیمت سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد برش خورده

سنگ تراورتن عباس آباد به سنگ تراورتن سفید مرغوب یا به عبارتی معروف ترین سنگ تراورتن است. این سنگ دارای مشخصات زیر می باشد.

رنگ اصلی این سنگ کرم سفید روشن است. سنگ تراورتن عباس آباد هر چه رنگ سفیدتر و روشن تر باشد قیمت آن بالاتر است.

این سنگ به دو صورت مواج و غیر مواج تراشیده می شود. می توان گفت که قیمت سنگ تراورتن موجدار عباس آباد از سنگ غیر موجدار بیشتر است. زیرا در نوع موج دار زیبایی بیشتری می بینیم و میزان هزینه تولید این سنگ نیز بیشتر است.

در فرآوری این سنگ مانند سایر انواع تراورتن از رزین و رزین اپوکسی استفاده می شود. البته فقط در مواردی که سنگ باید صیقل داده شود. نوع فرآوری سنگ بر قیمت آن تأثیر می گذارد.

سنگ تراورتن عباس آباد در ابعاد مختلف تولید می شود. اگر قصد خرید سنگ قطعه یا اسلب تراورتن عباس آباد را دارید باید هزینه بیشتری بپردازید.

بهترین سنگ تراورتن عباس آباد اصفهان را بخرید

معدن سنگ تراورتن عباس آباد - اصفهان

یکی از چالش های خریداران این برند همیشه خرید سنگ تراورتن خوب عباس آباد با مناسب ترین قیمت است. برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید به عنوان یک خریدار شناخت کافی از این برند داشته باشید. معادن این سنگ در محلات قرار دارند، اما بیشتر تولید آن در اصفهان صورت می گیرد و همین امر باعث شده است که تقاضا برای سنگ تراورتن عباس آباد در اصفهان نسبت به سایر استان های ایران نسبتاً بیشتر باشد. وی البته به این نکته هم اشاره کرد که با توجه به موقعیت معادنش، تقاضای سنگ تراورتن عباس آباد در محلات نسبتا زیاد است.

مشخصات فنی سنگ عباس آباد:

رنگ: سفید – کرم

ابعاد: طول 40 متر

نوع فرعی: جلا داده شده

ضخامت: از 1.6 سانتی متر تا 1.8 سانتی متر

کاربرد: در تمامی قسمت های ساختمان

ترکیب رنگ: سازگار با تمام رنگ ها

انواع سنگ تراورتن عباس آباد بدون موج و موج دار

این سنگ در داخل کشور تولید و فرآوری می شود و از قیمت پایین تری نسبت به سایر سنگ های مشابه خارجی برخوردار است، اما به دلیل استفاده گسترده از رنگ سفید و کرم روشن در معماری ایرانی و همچنین ویژگی های این سنگ باعث تقاضای زیاد آن نسبت به قیمت آن یکی از گران ترین سنگ های ساختمانی است، اما پارامترهای زیر به طور مستقیم بر قیمت سنگ عباس آباد تاثیر می گذارد.

انبار سنگ تراورتن عباس آباد

آیا لطافت و درخشندگی سنگ عباس آباد شما تغییر می کند؟

خیر، در فرآوری آن سعی شده از بهترین قطعات ساینده و اسیدی ایرانی و خارجی استفاده شود و به دلیل لوکس بودن و هزینه بالای فرآوری، همواره سعی شده از بهترین مواد برای فرآوری استفاده شود.

آیا می توان از آن در مناطق شمالی کشور استفاده کرد؟

در تمام خانواده تراورتن در تمام مناطق آب و هوایی کشور قابل استفاده است و به دلیل رطوبت و طبیعت تند آن استفاده از زمینه با رنگ کرمی عباس آباد را توصیه می کنیم.

در کدام قسمت های ساختمان از این نوع سنگ استفاده شده است؟

در قسمت قبل با عنوان سنگ عباس آباد کاربرد این نوع سنگ را ذکر کردیم اما اگر بخواهیم عنوان آن را اعلام کنیم می توان به کاربرد اصلی آن در نمای بیرونی ساختمان اشاره کرد که در صورت استفاده در تمام قسمت های ساختمان

تنوع رنگ در این مدل سنگ وجود دارد؟

از نظر تنوع رنگ همانطور که در قسمت بالا ذکر شد و در نمونه تصاویر بالا شامل سفید، کرم روشن و کرم می باشد.

آیا می توان از آن برای کف سازی ساختمانی نیز استفاده کرد؟ بله اگر حفره های سنگی عباس آباد کاملا پر شود. البته پیشنهاد می کنیم از آن در نمای ساختمان استفاده کنید و برای کف ساختمان از سنگ مرمر و سنگ چینی استفاده کنید.

شرکت تولیدی صنایع سنگ درنیکا به عنوان یکی از بزرگترین عرضه های کننده های سنگ های ساختمانی در کشور می باشد که انواع سنگ تراورتن عباس آباد در رنگ و طرح مختلف در اختیار شما قرار می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *