مقالات

کاشی تراورتن چیست؟

کاشی تراورتن

کاشی تراورتن چیست؟ تراورتن نوعی سنگ آهک است که از رسوبات معدنی چشمه های طبیعی به وجود می آید. این سنگ رسوبی در اثر رسوب سریع کربنات کلسیم به نام کلسیت ایجاد می شود. سایر مواد معدنی با کلسیت مخلوط می شوند تا چرخش ها و حرکت های منحصر به فردی ایجاد کنند که به تراورتن خاصیت متمایز آن می بخشد.

کاشی تراورتن

پایان تراورتن

تراورتن یک انتخاب محصول همه کاره است، زیرا دارای روکش های مختلفی است که به شما کمک می کند تا به ظاهری که می خواهید برسید.

پولیش: با درخشش بالا از سنگ تراورتن صیقلی ظاهری لوکس ایجاد کنید. کاشی تراورتن صیقلی صاف و براق می شود تا سطح بازتابنده ای براق داشته باشد.

Honed: روکش های Honed روکشی صاف و در عین حال مات و بدون درخشندگی ایجاد می کنند. کاشی تراورتن هون شده را می توان پر یا خالی کرد. ظاهر و بافت صاف با آسیاب کردن و صاف کردن یک طرف سنگ ناتمام به دست می آید.

برس خورده: از ظاهر طبیعی تراورتن با روکش برس خورده استفاده کنید. این روکش بافت دارای نمای بیرونی پر نشده و ظاهری روستایی و در عین حال پیچیده است. این ظاهر با مسواک زدن سطح سنگ با قلم مو یا چرخ سیمی به دست می آید تا بافت مطلوب حاصل شود.

روکش شده: برای ایجاد تراورتن غلتکی، قطعات سنگ را برش داده، اندازه می‌دهند و در بشکه‌ای با روکش لاستیکی یا پلاستیکی با ماسه ساینده و آب قرار می‌دهند. گاهی اوقات مقدار کمی اسید با آن مخلوط می‌شود. وان/بشکه بارها و بارها برگردانده می‌شود و اجازه می‌دهد سنگ‌ها روی یکدیگر ساییده شوند. لبه های کاشی تراورتن نرم شده و فرسوده شده است. این ویژگی ظاهر بسیار طبیعی تر و فرسوده تری را ارائه می دهد. مانند کاشی تراورتن برس خورده، تراورتن روکش شده دارای روکشی با بافت بالا است. تفاوت عمده بین این دو در این است که تراورتن چکشی لبه های نرم شده دارد.

کاشی تراورتن

رنگ های  کاشی تراورتن

تراورتن تنوع خیره کننده ای از رنگ های طبیعی را ارائه می دهد. رنگ ها شامل تغییراتی از بژ، قهوه ای، مایل به قرمز و حتی خاکستری نقره ای درخشان است. تنوع خیره کننده گزینه های رنگ ثابت می کند که این سنگ با تطبیق پذیری در دنیای طراحی تسلط دارد.

از آنجایی که تراورتن یک سنگ طبیعی است، ممکن است تنوع رنگ و حرکت بالایی داشته باشد. تنوع زیاد به این معنی است که هیچ دو پروژه هرگز یکسان نخواهند بود، حتی اگر از یک سنگ استفاده شود. مهم است که کاشی خود را قبل از نصب در طرحی که می خواهید بچینید تا مطمئن شوید که ظاهری که می خواهید داشته باشید.

کاشی تراورتن

هزینه کاشی تراورتن

قیمت کاشی تراورتن به نوع انتخابی شما بستگی دارد. کاشی تراورتن می تواند یکی از گزینه های سنگی با قیمت مناسب باشد. قیمت مناسب و ظاهر غنی تراورتن را به یک کالای لوکس مقرون به صرفه تبدیل می کند.

آیا اغلب در اتاق های خاصی نصب می شود؟

تراورتن یک سنگ طبیعی رایج است که در حمام استفاده می شود. کاشی تراورتن صیقل نخورده دارای بافتی طبیعی غیر لغزنده است. این باعث می شود که برای نصب در حمام، دوش و کف بسیار عالی باشد. اگر در آب و هوای گرم در تمام طول سال زندگی می کنید، تراورتن سنگی عالی برای نصب در اطراف استخرها است.

کاشی تراورتن

دوام

تراورتن به نرمی مرمر نیست اما به سختی گرانیت نیست. اگر محافظت نشود، ممکن است خراشیده شود، بنابراین هنگام جابجایی اجسام سنگین روی کف کاشی تراورتن مراقب باشید. نسبت به پایانی که انتخاب می‌کنید و نوع منطقه‌ای که آن را نصب می‌کنید آگاه باشید. مانند سایر سنگ‌های طبیعی، تراورتن می‌تواند زیبایی همیشگی خود را با نصب و نگهداری مناسب افزایش دهد. نصب صحیح نقش مهمی در دوام سنگ تراورتن دارد.

کاشی تراورتن

تراورتن از کجا تهیه می شود؟

تراورتن را می توان از سراسر جهان تهیه کرد. اکثر سنگ ما از پرو، مکزیک، ترکیه و چین تهیه می شود. تراورتن به همان روشی که بیشتر سنگ های طبیعی استخراج می شوند، استخراج می شود. در بلوک های بزرگ جمع آوری می شود و سپس به شکل دلخواه بریده می شود.

منبع : منبع آرایکس لاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *