مقالات

نکاتی برای تمیز نگه داشتن سنگ های گرانیتی

تمیز نگه داشتن سنگ های گرانیتی

گرانیت یک سنگ طبیعی خیره کننده است. هنگامی که آن را تهیه کردید، این نکات را برای تمیز تمیز نگه داشتن سنگ های گرانیتی خود می خواهید.

در مورد استفاده از گرانیت در خانه شما چیزی غیرقابل انکار وجود دارد. این سنگ در انتخاب های قابل توجهی از رنگ ها و نقش ها موجود است. این طیف گسترده تضمین می کند که گرانیت متناسب با سبک و سلیقه شما خواهد بود.

گرانیت به دلیل ظاهر خیره کننده و دوام آن، انتخاب شگفت انگیزی برای کف و کانتر است. این سنگ طبیعی در برابر حرارت مقاوم است، به سختی لک می شود و در برابر قطرات، اجسام سنگین و سایر سایش و پارگی احتمالی مقاومت می کند.

این سنگ مجلل و محکم است. امروز، ما به دنبال بهترین نکات برای تمیز نگه داشتن سنگ های گرانیتی شما هستیم.

تمیز نگه داشتن سنگ های گرانیتی

پاک کردن روزانه نقاط  آلوده از سنگ های گرانیتی

در حالی که مواد اسیدی مانند نوشابه، آب میوه و شراب گرانیت را به همان شکلی که روی سطح مرمر انجام می‌دهند، حک نمی‌کنند، اما همچنان می‌توانند باعث ایجاد لکه شوند. تمیز کردن روزانه لکه ها به جلوگیری از تغییر رنگ کمک می کند. هنگامی که ریخته شد، فورا آن را پاک کنید. هر چه مایع بیشتر روی سطح گرانیت باقی بماند، احتمال لکه دار شدن آن بیشتر است.

آب بندی سنگ های گرانیتی

یکی از نکات مهم ما برای تمیز نگه داشتن سنگ های گرانیتی استفاده از درزگیر است. آب بندی سنگ طبیعی احتمال لکه شدن را کاهش می دهد و ظاهر گرانیت را حفظ می کند. با کارشناس سنگ در مورد اینکه آیا گرانیت شما نیاز به آب بندی دارد یا آزمایش نقطه ای با یک قطره آب صحبت کنید.

آزمایش آب به شما نشان می دهد که آیا سنگ های گرانیتی مایع را جذب می کند یا روی سطح جمع می شود. اگر مایع جمع شد، نیازی به آب بندی گرانیت ندارید.

کاشی های گرانیتی خود را سالیانه بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که آیا به آب بندی دیگری نیاز دارند یا خیر. به طور کلی، گرانیت باید هر سه سال یک بار مهر و موم شود، دادن یا گرفتن.

از پاک کننده گرانیت استفاده کنید

در حالی که می توانید از آب گرم و یک پارچه نرم روی سنگ گرانیت خود برای تمیز کردن سریع استفاده کنید، توصیه می شود از پاک کننده ای استفاده کنید که به طور خاص برای گرانیت فرموله شده است.

این اسپری ها به گونه ای طراحی شده اند که گرانیت شما را به طور کامل تمیز کنند و در عین حال از هر نوع  خراش که ممکن است روی سنگ شما اعمال شود محافظت می کند. از تمیز کردن با صابون ظرف‌شویی خودداری کنید، زیرا می‌تواند باعث ایجاد کثیفی و چرک مردگی شود.

تمیز نگه داشتن سنگ های گرانیتی

عادات خوب را در خود ایجاد کنید

یکی از نکات ما برای تمیز نگه داشتن کاشی های گرانیتی این است که عادات خوبی در مورد سنگ خود داشته باشید. گرانیت یکی از سخت‌ترین سنگ‌های طبیعی است و می‌تواند صدمات زیادی را بدون نشان دادن هیچ نشانه‌ای از سایش متحمل شود، اما همیشه ایمن بودن بهتر از متاسف بودن است.

به عنوان مثال، استفاده از تخته سنگ زیر قابلمه و تابه داغ برای جلوگیری از آسیب احتمالی سنگ. استفاده از تخته های برش و زیر لیوانی نیز عادات بسیار خوبی برای ایجاد است. تا آنجا که به کفپوش گرانیتی مربوط می شود، شستشوی منظم خشک و استفاده از حصیر در به جلوگیری از جمع شدن کثیفی و شن روی کاشی کمک می کند.

سنگ های گرانیتی یک انتخاب عالی برای خانه شما هستند. شما ظاهر زیبا و دوام را دوست خواهید داشت. با این نکات برای تمیز نگه داشتن کاشی های گرانیتی خود، سنگ طبیعی خود را ماندگار کنید.

منبع https://www.marmol.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *